WYNIKI ZAWODÓW TANECZNYCH BREAKDANCE W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KULTURY ULICZNEJ "HIP HOP QUEST - 20 LAT SIDE BY SIDE"

Baner - Hip Hop Quest - 20 lat Side By Side.jpg

Przedstawiamy wyniki zawodów tanecznych, które odbywały się 7-8 października 2017 r. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kultury Ulicznej „Hip Hop Quest – 20 lat Side by Side” organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury, grupę taneczną Side by Side oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Tańca Ulicznego. W zawodach wzięło udział ponad 100 tancerzy breakdance z całej Polski, a także z Ukrainy.

W pierwszym dniu Festiwalu tj.7 października 2017 r., występy 34 dwuosobowych grup (64 tancerzy breakdance) biorących udział w zawodach breakdance w kategorii wiekowej 12+ lat, oceniła trzyosobowa Komisja Sędziowska w składzie: I Sędzia Zawodów: Marc Robitzky „Speedy”(Niemcy), II Sędzia Zawodów: Aitner Dora „Dora” (Węgry), III Sędzia Zawodów: Piotr Kania „Beeski” (Polska) i przyznała następujące miejsca:

I MIEJSCE: Grupa Breaknuts z Ukrainy;
II MIEJSCE: Grupa LDZ Skills z Łodzi;
III MIEJSCE: Grupa Traffic Makers z Ukrainy.
 

 

W drugim dniu Festiwalu tj. 8 października 2017 r., w zawodach breakdance kids battle w kategorii wiekowej do 12 lat wystartowało 8 młodych tancerzy breakdance. Ich występy oceniła pięcioosobowa Komisja Sędziowska – członkowie grupy Side by Side w składzie: I Sędzia Zawodów:Przemysław Jędruszczak, II Sędzia Zawodów: Konrad Pietkiewicz, III Sędzia Zawodów: Maciej Kropiowski, IV Sędzia Zawodów:Piotr Kropiowski oraz V Sędzia Zawodów:Mirosław Jadach i przyznała następujące miejsca:

I MIEJSCE: Bboy Kacper Halaczek;
II MIEJSCE: Bboy Szymon Pilch;
III MIEJSCE: Bgirl Aleksandra Szyszka.
 


 

W zawodach allstyle w kategorii 12+ lat swoje występy taneczne zaprezentowało 16 grup dwuosobowych (32 tancerzy). Komisja Sędziowska w składzie: I Sędzia Zawodów:Karol Polak „Polssky”, II Sędzia Zawodów:Olaf Siestrzykowski „Olfis” oraz III Sędzia Zawodów: Michał Samborski „Emez” przyznali następujące miejsca:

I MIEJSCE: Diana Kolesnyk oraz Mikołaj Savka (Diana & Sapa) z Wrocławia;
II MIEJSCE: Karol Śliwa oraz Oskar Harpa (Poppin Oz & Fresh Kid) z Tarnowca;
III MIEJSCE: Patrycja Winiarska oraz Marcin Wieczorek (Radomsky Kolektyw) z Radomia.
 

 

Podczas Festiwalu obyły się także otwarte warsztaty beatbox (8 uczestników), warsztaty hip hop dance w kategorii wiekowej 7+lat (41 uczestników), warsztaty graffiti w kategorii wiekowej 10 + lat (17 uczestników).