4 – 15 WRZEŚNIA 2017 R. – START REPREZENTANTA RZESZOWSKIEGO DOMU KULTURY FILIA KRYNICKA W MISTRZOSTWACH EUROPY JUNIORÓW

Arek 2.JPG

Arkadiusz Babiarz - dwunastoletni szachista z Rzeszowa będzie reprezentantem Polski na tegorocznych szachowych Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 4-15 września w Mamai (Rumunia). W turnieju Arkadiuszowi będzie towarzyszył Trener Klubowy Roman Wąsik, a jego start został dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów i Rzeszowskiego Domu Kultury.

Arkadiusz Babiarz rozpoczął start w turniejach szachowych już jako pięciolatek w 2010 roku. Od tego czasu został pięciokrotnie Mistrzem Województwa Podkarpackiego Juniorów, natomiast w roku 2015  Wicemistrzem, a następnie w roku 2016 Mistrzem Makroregionu Małopolska – Podkarpacie. Był także wielokrotnie reprezentantem Rzeszowa na Mistrzostwach Polski Juniorów, zdobywając w 2012 roku Brąz, a potem w roku 2013 tytuł Mistrza Polski i awans do Mistrzostw Świata w Zjednoczonych  Emiratach  Arabskich, gdzie zajął wysokie 31. miejsce na 168 zawodników z całego świata.

W 2015 roku Arkadiusz Babiarz uplasował się w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Juniorów w  szachach szybkich i błyskawicznych, zajmując czwarte miejsce w obu turniejach. W tym roku obecność w czołówce Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych zapewniła mu awans do  Mistrzostw Europy. Na co dzień Arek ćwiczy w sekcji szachowej w Rzeszowskim Domu Kultury filia Krynicka pod okiem trenera Romana Wąsika.